Дзвоніть: +38 (067) 242 82 22

Лікування хронічних ран і трофічних виразок стовбуровими клітинами


Загоєння хронічних ран, які не піддаються стандартному лікуванню.

  1. Good Cells
  2. Послуги
  3. Дерматологія
  4. Лікування хронічних ран
Heading photo

Трофічні виразки класифікація

Хронічні рани та виразки — значна проблема, що здатна значно погіршувати якість життя хворого. Хронічною рана називається, коли попри лікування різними методами вона не має ознак загоєння протягом тривалого часу.
Найчастіші причини не загоєння ран — проблеми з трофікою (живленням) тканин. Таке явище може бути викликане такими хронічними захворюваннями, як цукровий діабет ІІ типу або характером поранення. Також, хронічні рани можуть виникати через пролежні або інші причини.
До хронічних незагойних ран належать: трофічні виразки гомілки;● гнійні рани на ногах; гнійні рани на обличчі; трофічні виразки при варикозі; трофічна виразка стопи та інші.
Коли стандартні медичні підходи не допомагають успішно загоїти рану та покращити трофіку, допомогти можуть методи клітинної терапії, а саме застосування мезенхімальних стовбурових клітин та екзосом від них.

Heading photo

Трофічні виразки протокол лікування

Показання:
Дане лікування показане пацієнтам віком від 18 років із хронічними незагойними ранами.
Протипоказання:
онкологічні захворювання або їх наявність в анамнезі за останні 5 років; вагітність; психіатричні розлади; алкогольна та наркотична залежність.

Heading photo

Трофічні виразки лікування

Для лікування хронічних ран клініка регенеративної медицини GOOD CELLS пропонує застосування мезенхімальних стовбурових клітин жирової тканини та пуповини. Ці типи клітин мають важливі властивості, що допомагають лікувати незагойні рани:
 зменшують запалення;
 стимулюють диференціацію резидентних стовбурових клітин;
 стимулюють ангіогенез в ураженій ділянці;
 покращують живлення тканин;
 виділяють фактори росту та інші сигнальні речовини, які пришвидшують регенерацію тканин.

У випадках, якщо пошкоджені нерви, може бути показане застосування мезенхімальних стовбурових клітин-похідних нервового гребеня. Вони допомагають відновити іннервацію тканин та чутливість рецепторів. Також, можливе застосування екзосом від різних типів мезенхімальних стовбурових клітин.

Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування

  • 1. Консультація з менеджером

    Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі ваші запитання. Це потрібно для того, щоб визначити як саме ми можемо допомогти.
    На цьому етапі нам необхідно отримати ваші медичні дані для підтвердження діагнозу. За потреби буде проведена онлайн-консультація з лікарем.

    Програма лікування може складатися із одного або декількох візитів, залежно від складності вашого випадку.

  • 2. Консультація з лікарем

    Всі програми лікування починаються з підтвердження діагнозу. На особистій консультації з лікарем ви зможете з'ясувати всі подробиці програми та отримати персональний прогноз ефективності лікування. Ми детально вивчимо всі ваші медичні дані, щоб упевнитися, що терапія буде для вас ефективна. Лікування проходить у нашій клініці у Києві.
    Курс розробляється індивідуально. Він може тривати від 2 днів.

  • 3. Оцінка стану пацієнта

    Лікар оцінить вашу готовність до клітинної терапії. Якщо все добре, він призначить власні* або донорські стовбурові клітини. Також лікар може порекомендувати застосування інших біотехнологічних продуктів.
    *У разі призначення власних клітин вам проведуть завушну панч-біопсію. Це операція під анестезією, що триває 15 хвилин. Глибина панча – до 4 мм, діаметр – до 3 мм.

  • 4. Підготовка продукту із стовбурових клітин

    ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля забору біоматеріалу наша команда біотехнологів приготує терапевтичну дозу стовбурових клітин. У лабораторії вони виділять стовбурові клітини зі зразка. Далі виростять необхідну кількість клітин, протестують їх та створять клітинний продукт для лікування. Зазвичай, термін виробництва не більше 21 дня.
    КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог підбере готовий зразок клітин донора із нашого кріобанку. Всі зразки там заздалегідь пройшли перевірку на безпечність.
    У цьому випадку введення клітин можливе уже після діагностики та медикаментозної підготовки.

  • 5. Початок лікування

    Всі курси лікування обов’язково включають попередню діагностику, аналізи та обстеження. Це можуть бути УЗД, МРТ, КТ, ЕКГ та інші показані пацієнтам тести та скринінги.

  • 6. Введення клітинного продукту, фаза регенерації

    Лікар може призначити місцеве введення клітинного продукту, або комбінацію із місцевої та системної клітинної терапії. Кількість процедур підбирається індивідуально.

  • 7. Медичний висновок та рекомендації лікаря

    Лікар огляне вас, проведе аналіз та порадить, як підтримувати або покращити ситуацію. Після закінчення курсу ви отримаєте документи, де будуть вказані:
    діагноз;
    результати клініко-лабораторних та інструментальних обстежень;
    методики лікування;
    рекомендації лікаря.

    Ваш персональний менеджер буде залишатися з вами на зв'язку для контролю виконання рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки та координації одужання.

  • 8. Підтримуємо зв'язок

    Перші результати лікування можна побачити вже через два тижні після процедури. Але основні результати спостерігаються вже після регенерації організму. Зазвичай, це відбувається через 3‒6 місяців після лікування.
    У цей період з вами поспілкується менеджер та запропонує заповнити анкету. Лікар поцікавиться успіхами у лікуванні, а ви зможете поставити свої питання.

    Протягом усієї програми ви будете мати персонального менеджера. Він забезпечить постійну комунікацію між вами та клінікою. А після завершення програми продовжить підтримувати зв'язок із вами, щоб відстежувати позитивну динаміку.

Наука

Наукове обґрунтування 

1. Лікування венозних виразок з використанням аутологічних мезенхімальних стовбурових клітин з кісткового мозку.Проведене пілотне клінічне дослідження було рандомізованим, контрольованим і подвійним сліпим. Учасників із складними хронічними ранами поділили на 3 групи: контрольну (фізіологічний розчин), терапія фібриновим спреєм, терапія аутологічними мезенхімальними стовбуровими клітинами з кісткового мозку з фібриновим спреєм. Дозу клітин визначали за принципом 1 млн клітин на 1 см² площі рани. Далі вчені аналізували швидкість загоєння рани, проводячи огляди кожна 4 тижні протягом 24 тижнів. 
У результаті терапії з МСК рани загоювалися приблизно у 10 разів швидше, ніж в двох контрольних групах. Жодних побічних ефектів терапії виявлено не було. Автори дослідження вважають, що таке лікування є надзвичайно перспективним і в майбутньому може стати проривом у лікуванні хронічних ран.
Джерело:Falanga V, Grada A, Otero-Vinas M, Lin X, Yufit T, Fiore D, Carson P. Autologous Cultured Bone Marrow-Derived Mesenchymal Stem Cells in a Fibrin Spray to Treat Venous Ulcers: A Randomized Controlled Double-Blind Pilot Study. Surg Technol Int. 2022 May 19;40:47-54. doi: 10.52198/22.STI.40.WH1493. PMID: 35168289.
2. Загоєння хронічних ран на шкірі із використанням мезенхімальних стовбурових клітин пуповини та амніотичної мембрани.У даному рандомізованому клінічному дослідженні взяло участь 5 учасників віком від 30 до 60 років із хронічними діабетичними ранами на шкірі. Як терапію рани учасників покрили біологічною мембраною із безклітинної амніотичної мембрани, що була засіяна мезенхімальними стовбуровими клітинами Вартонових драглів. У результаті у всіх учасників прискорилось загоєння рани та зменшилась площа рани на 6 та 9 день спостереження. На думку авторів дослідження, така терапія є безпечною та ефективною для лікування діабетичних виразок. 
Джерело:Hashemi SS, Mohammadi AA, Kabiri H, Hashempoor MR, Mahmoodi M, Amini M, Mehrabani D. The healing effect of Wharton's jelly stem cells seeded on biological scaffold in chronic skin ulcers: A randomized clinical trial. J Cosmet Dermatol. 2019 Dec;18(6):1961-1967. doi: 10.1111/jocd.12931. Epub 2019 May 24. PMID: 31127705.
3. Лікування гострих опікових ран із допомогою аутологічного жирового графта із мезенхімальними стовбуровими клітинами.У даному рандомізованому контрольованому дослідженню взяло участь 100 людей з поверхневими та глибокими опіками дерми. Одній групі (А) зробили ін’єкцію аутологічної жирової тканини (перед цим встановивши там наявність мезенхімальних стовбурових клітин), іншу групу (В) лікували традиційними методами.
Через рік спостереження, вчені отримали такі результати: учасники групи А значно менше днів перебували на стаціонарному лікуванні (p = <0.001); їм значно рідше була потрібна пересадка шкіри (p = <0.003); на місцях опіків значно рідше з’являлися контрактури (p = <0.002); вони мали значно кращу структуру рубця (p = <0.001).
Автори підсумовують, що лікування з використанням аутологічних жирових графтів є значно ефективнішим, ніж класичне лікування опіків та може безпечно використовуватися в медицині.
Джерело:Abouzaid AM, El Mokadem ME, Aboubakr AK, Kassem MA, Al Shora AK, Solaiman A. Effect of autologous fat transfer in acute burn wound management: A randomized controlled study. Burns. 2022 Sep;48(6):1368-1385. doi: 10.1016/j.burns.2021.10.011. Epub 2021 Nov 1. PMID: 34906386.

Безпечні стовбурові клітини

Часті питання та відповіді

  • Що робити, якщо трофічна виразка не загоюється?

    В такому випадку варто звернутися до лікаря, який порадить відповідну терапію. У випадку, коли трофічна виразка не загоюється з допомогою стандартних способів, варто звернути увагу на альтернативні методи лікування, зокрема клітинну терапію. Цей сучасний підхід допомагає покращити трофіку тканин та стимулювати загоєння.

  • Трофічна виразка при цукровому діабеті лікується за допомогою стовбурових клітин?

    Так, у випадку, коли стандартні методи лікування не дають бажаного результату, лікування стовбуровими клітинами може значно покращити шанси на закриття та загоєння рани. На сьогодні, використання стовбурових клітин для загоєння діабетичної стопи чи інших діабетичних ран є одним із найвивченіших напрямків використання клітинної терапії.

  • Трофічні виразки при варикозній хворобі можна вилікувати за допомогою стовбурових клітин?

    Так. Навіть у випадках, коли стандартна терапія не допомагає, трофічні виразки можуть успішно лікуватися із допомогою стовбурових клітин. Шляхом вироблення специфічних факторів росту, така терапія стимулює проростання нових судин, тим самим покращуючи живлення і сприяючи загоєнню. До кожного випадку лікар завжди підходить індивідуально та враховує всі фактори, які можуть повпливати на результат терапії.

  • Трофічні виразки на тілі від чого з’являються?

    Трофічні виразки виникають через порушення трофіки (живлення) навколишніх тканин. В такій ситуації, зона рани не отримує достатньо кисню та поживних речовин, а шкідливі молекули навпаки накопичуються. Проблеми з трофікою найчастіше виникають внаслідок хронічних хвороб, що пошкоджують судини (цукровий діабет, варикозна хвороба тощо). Незалежно від причини виникнення трофічної виразки, з нею можна успішно боротися з використанням мезенхімальних стовбурових клітин або екзосом від них.

  • Трофічні виразки як лікувати в Україні?

    В Україні доступно багато способів лікувати трофічні виразки. До стандартної терапії відносять:
     компенсація хронічної хвороби;
     застосування антисептичних засобів;
     застосування антибіотиків у разі бактеріального зараження рани;
     прийом знеболювальних для покращення самопочуття.

    Однак, бувають випадки, коли цих заходів недостатньо і рана все одно не загоюється. Тоді на допомогу може прийти клітинна терапія у клініці регенеративної медицини
    GOOD CELLS — інноваційний метод лікування, що покращує живлення тканин та ефективно сприяє загоєнню рани.

Зв'язок

Залишилися питання?

Заповніть форму та отримайте безкоштовну консультацію. Ми завжди готові відповісти на запитання та надати вичерпну інформацію.

Результати лікування хронічних ран стовбуровими клітинами

Лікування хронічних ран методом стовбурових клітин у клініці Good Cells відкриває нові перспективи у відновленні пошкоджених тканин. Стовбурові клітини сприяють швидкому відновленню шкіри та підвищують шанси на повне загоєння ран. Застосування цих клітин зменшує запалення та стимулює процеси регенерації. Пацієнти, які пройшли лікування в Good Cells, відзначають покращення стану ран, зменшення болю та покращення якості життя.

Переваги лікування хронічних ран стовбуровими клітинами в клініці Good Cells

Клініка Good Cells пропонує індивідуальний підхід до кожного пацієнта, використовуючи новітні методи регенеративної медицини. Переваги включають: Високу ефективність лікування, підтверджену клінічними дослідженнями. Мінімальний ризик побічних ефектів завдяки використанню власних клітин пацієнта. Персоналізований підхід, що враховує індивідуальні особливості кожного випадку.● Можливість комбінування з іншими методами лікування для досягнення кращих результатів. Сучасні умови лікування та досвідчені фахівці.Програма лікування в Good Cells включає консультації, діагностику, підготовку та введення клітинного продукту, а також післякурсовий супровід. Завдяки цьому підходу пацієнти можуть сподіватися на швидке поліпшення стану та якості життя.

Зв'язок

Контакти

Ми дружні та відкриті — контактуйте з нами легко.

Адреса

Клініка і лабораторія GOOD CELLS03115, Україна, м. Київ, вул. Івана Крамського, 9

Телефон

+38 (067) 242 82 22

Made with